خانه / اخبار / تلاش دولت

تلاش دولت

مرادی در شورای اداری بندرخمیر:هر دولتی باید تلاش کند درآمد را بالاببرد/علیرغم صنایع و منابع اقتصادی ،نرخ بیکاری استان بالاست
مرادی گفت:علیرغم منابع و صنایع اقتصادی در استان نرخ بالای بیکاری برازنده هرمزگان و هرمزگانی ها نیست . وی در شورای اداری بندرخمیر افزود:
نماینده مجلس دراجرا هیچ وظیفه ای برعهده اش نیست و اعتبار و بودجه ای دراختیار ندارد تا بتواند اموررا پیگیری کند اما وظیفه اش پیگیری امور و سئوال از مسئولان اجرایی است تا بتواند گرهی از مشکلات مردم را بازنماید.
وی افزود:کاراترین برنامه ای بود که می تواند کل کشور را در بربگیرد ،مصوبات مجلس بوده اگر شورای نگهبان تصویب کند خیلی تاثیرگذار است . لایحه ای که دولت به مجلس تحویل داده ۳۴ ماده را به ۱۳۵ماده رساند که بار مالی زیادی به دوش دولت افتاد.۷۰۰هزارمیلیارد تومان بار مالی برعهده دولت افتاده و هر دولتی با هر شعاری باید تلاش کند میزان درآمدرا بالا ببرد الان پیش بینی درامد نفتی مان حدود ۱۱۰میلیارد تومان است ضمن اینکه باید تلاش کند ظرفیت تولید و فروش نفت را افزایش دهیم.
مرادی افزود:بعداز شش ماه از شروع فعالیت ما در مجلس ،کارهای بزرگی می توان انجام داد بشرطی که خود مردم و معتمدین بخواهند اما تا الان یک شهرستان نبوده که از من بخواهد که بنده چه کرده ام تو این مدت وتاکنون همه جلسات درخواست بنده بوده برای رفع مشکلات و شنیدن درد مردم . نماینده مردم در مجلس گفت:اگر به مشکلات اعتقاد داریم وقت بگذاریم تا موفق شویم بارها گفته ام اگر نمایندگان مجلس موفق هستند اتاق فکر و مردم حساس و متعصبی دارند و بدون مشارکت مردم و معتمدین کاری از پیش نمی رود.هر مدیری که مسئولیتی پذیرفت باید از مدیر قبلی بهتر باشد وکارایی بیشتری داشته باشد ، معتقدم در جابجایی مدیران، مردم باید تحول و تغییرات را حس کنند .
وی افزود: این همه امکانات دریایی و بندری در استان هست اما نرخ بیکاری بالای ۳۰درصد است و جوانان استان بیکار هستند چرا باید امار بیکاری را به مرکز پایین اعلام کنیم تا مرکز بر اساس این امار برای استان تصمیم گیری نماید و اعتبار و بودجه در نظر بگیرد؟باید برای رفع این تفکرات تلاش کنیم تا بتوانیم کارهای بزرگ و تغییرات زیادی دراستان انجام دهیم .
وی افزود: در بحث بهداشت و درمان و امکانات و تجهیزات کمبود داریم و خوشحالیم که دانشگاه علوم پزشکی هم خودش مشکلات را پذیرفته و این خیلی خوب است که واقعیتها گفته می شود و با هم برای رفع آن تلاش خواهیم کرد. بندرخمیردر بهداشت ودرمان و کمبود تخت بیمارستانی کمبود دارد و بایداین مهم رفع شود.
مرادی گفت: با قاطعیت می گویم که در هر شهرستان چندین نفر بایدبرای پیگیری مشکلات مردم تلاش کند تا امور پیش برود در بحث ته لنجی در مرکز تلاش کردیم که سهمیه استان مانند بوشهرو سایر استانهای همجوار باشد تا صیادان ما هم از این مسئله منتفع شوند.
باهمه بی پولی در کشور اگر پیگیری کنیم می توانیم امور مردم را حل و فصل کنیم ، در برنامه ششم توسعه چند کار ماندگار انجام داده ایم یکی ازاین کارها الزام صنایع و مجموعه های اقتصادی استان به اشتغال نیروی بومی در مجموعه صنایع و پالایشگاه ها است تااز نیروهای بومی همان منطقه بایداستفاده کنند .نباید از شهرهای دیگر نیرو بیاورند .

مطلب پیشنهادی

آثار تاریخی

آثار تاریخی

بندرعباس

بندرعباس در آئینه تصویر

کمسیون انرژی

کانال اطلاع رسانی خدمتگذاران

کانال اطلاع رسانی خدمتگذاران عضو کمیسیون انرژی خانه ملت از تصویب بندی در مجلس شورای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>