شهرداری­ها

شهرداری­ها به عنوان یکی از سازمان­های مهم و فعال در ساختار اقتصادی– اجتماعی ایران می­توانند نقش بسیار مهمی در امر خطیر اقتصاد مقاومتی بر­عهده داشته باشند.
اولین گام در راه اجرای اقتصاد مقاومتی، شناخت جایگاه شهرداری در این امر خطیر در نظام جمهوری اسلامی ایران است. شهرداری­ها به صورت قانونی دارای وظایف ویژه و تعریف شده­ ای هستند که در حال حاضر مشغول به انجام آن می باشند اما در شرایط خاص فعلی، علاوه بر اینکه نیاز به تلاش و کوشش بیشتر در این مسیر است، احتمالا نیازمند بازنگری دوباره مسئولیت­ها و جایگاه خود متناسب با امر جهاد اقتصادی هستند.
گام بعدی در این فرایند، شناخت موانع موجود در شهرداری­ها است. شهرداری­ها باید به خوبی از نقاط ضعف و قوت مجموعه خود آگاه باشند و فرصت­ها و تهدیداتی که پیش روی این سازمان مهم در اقتصاد ایران است را شناسایی نماید برخی از عمده ترین مشکلات شهرداری­های کلان شهر­های کشور را می­توان مواردی همچون ضعف در داشتن یک نظام و ساختار پویا و پایدار، حجم بالای فعالیت­های تصدی­گری و مشکل بهره ­وری در شهرداری­ها برشمرد.
پس از شناخت موانع و نقاط ضعف و قوت، لازم است تا راهبرد­های ممکن جهت حل مشکلات در شهرداری­ها، شناسایی گردیده واز بین آنها بهترین راهبردها انتخاب گردد. در نهایت بخش مربوط به اجرا و ارزیابی و همچنین اصلاح برنامه ­ها قرار دارد.

مطلب پیشنهادی

درس زندگی

درس زندگی

هر اتفاقی که می‌افتد، یک درس زندگی است. هر آدمی که با او برخورد می‌کنید، …

انسان و مرگ

انسان و مرگ

انسان سه گونه میمیرد: مرگ روح مرگ وجدان مرگ جسم… مرگ روح یعنی شکستن وقار …

شما چیزی جدا از کائنات نیستید

شما چیزی جدا از کائنات نیستید!

شما چیزی جدای از کائنات نیستید. کائنات از پیش هیچ برنامه ای برای زندگی شما …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>